juuni 19, 2024
Lõõtsa 8, Tallinn, Eesti
Buller Uudised Sport

Tartu ja Pärnu saavad pea 26 miljonit eurot jalgrattateede ehitamiseks

Jalgrattateed, sisuturundus ja linkide ehitamine | Buller Meedia

Euroopa Liidu toel eraldatakse Pärnu linnale 12 miljonit eurot ja Tartu linnale pea 14 miljonit eurot jalgrattateede rajamiseks.

Koos linnade omafinantseeringuga investeeritakse liikuvuse säästvamaks muutmiseks ligikaudu 37 miljonit eurot. Pärnu linnas rajatakse toetuse abil jalgrattateed praegu ehitatavale Raba-Laia tänava sillale ning Raba, Pargi, Aia, Esplanaadi ja Supeluse tänavale.

Tartu linn kasutab toetust rattateede ehitamiseks Tähe, Tähtvere, Tuglase, Õnne, Kastani, Laia, Jakobi, Riia ja Turu tänavatele ning Vabaduse puiesteele. Samuti rajatakse jalgrattatee Sõpruse sillale. Rekonstrueeritakse ka kaks ristmikku ning ehitatakse valmis Võru tänava pargi ja reisi parkla ning Lõunakeskuse liikuvuskeskus.

Samast meetmest eraldatakse toetust ka Tallinna linnale jalgrattateede võrgustiku väljaarendamiseks. Otsus Tallinna rahastatavate projektide osas peaks saabuma hiljemalt tänavu suvel.

Euroopa Liidu kaasrahastatavast meetmest toetatakse lahendusi, millega arendatakse välja terviklikud ja ohutud jalgrattateede võrgustikud. Lisaks jalgrattateedele rahastatakse ka taristuga seotud ehitiste, nagu näiteks jalgrattaparklate, jalgrattarehvide pumpamise ja paranduspunktide, aga ka ratturitele puhkamiseks mõeldud istekohtade rajamist.

Kõik need jalgrattateedega seotud projektid viiakse ellu aastatel 2024-2029.

Allikas: BNS via Buller Meedia Pilt: Shutterstock